ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

20 czerwca 2021 XII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Z dniem 19 czerwca Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, odwołał w naszej archidiecezji dyspensę od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Oznacza to, że jesteśmy zobowiązani do udziału w Eucharystii w dni nakazane, tak jak to było w okresie przed pandemią. Zaniedbując ten obowiązek, popełniamy grzech ciężki. Rozbudźmy w sobie nową religijną gorliwość..

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na zakończenie roku dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych w czwartek o godz. 10:00, dla szkół średnich w piątek o godz.9:00.

Nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni o godz. 18:30 natomiast w niedzielę i uroczystości o godz. 18:15 połączone z procesją Eucharystyczną.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek w godz. od 8:00 do 9:00 oraz w środę od 14:00 do 15:00.

Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

Siostry Augustianki zapraszają dzieci do przedszkola które prowadzą na ulicy Piekarskiej. Są wolne miejsca w grupach dla dzieci urodzonych w 2017 i 2018 roku.

Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie śp. Olgę Zdebską z ul. Podgórskiej. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu… Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu