ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

4 lipca 2021 XIV Niedziela Zwykła

20210620 JROGŁOSZENIA PARAFIALNE

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; w czwartek św. Jana z Dukli, prezbitera

W miesiącu lipcu i sierpniu wszystkie Msze św. są odprawiane w normalnym porządku ,natomiast zostają zawieszone wszystkie dodatkowe nabożeństwa w dni powszednie.

W czwartek o godz. 20:00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu Pana Andrzeja Zielińskiego z zespołu Skaldowie oraz Pana Jarosława Raczka, organisty naszej bazyliki.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek w godz. od 16:00 do 17:30.

Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, a także te złożone w ubiegłą niedzielę z myślą o poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej. Zebraliśmy 4795 zł. Kwota ta została już przekazana do Kurii Metropolitalnej.

W tym tygodniu rozpocznie się renowacja głównych drzwi wejściowych bazyliki. Drzwi są przerdzewiałe i przegnite, przez co w czasie opadów leje się tez woda do wnętrza kościoła. Aby uratować drzwi przed całkowitą wymianą potrzebne jest przeprowadzenie koniecznych prac. W związku z tym w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Annę Bebak z ul. św. Sebastiana, Joannę Balcerską z ul. Józefa, Jana Jamrozika z ul. Augustiańskiej i Ryszarda Kaczmarczyka z ul. Gazowej. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.