ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

11 lipca 2021 XV NIEDZIELA ZWYKŁA

albumpo 009OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dziś po wszystkich Mszach św. się zbiórka do puszek na pokrycie kosztów remontu głównych drzwi wejściowych do bazyliki. Drzwi zostały naprawione w minionym tygodniu. Koszt naprawy wyniósł 8000 zł.

Dziś rozpoczynamy nowennę 9 tygodni przed beatyfikacją Sługi Boże Kardynała Stefana. Od poniedziałku do piątku będziemy się modlić po wieczornej Mszy św., w soboty o 18:30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, natomiast w niedziele po wszystkich Mszach św..

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, we wtorek św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w czwartek św. Bonawentury, biskupa, doktora Kościoła.

W miesiącu lipcu i sierpniu wszystkie Msze św. są odprawiane w normalnym porządku, natomiast zostają zawieszone wszystkie dodatkowe nabożeństwa w dni powszednie.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek w godz. od 16:00 do 17:30.

Pod chórem do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Irenę Fijałkowską z ul. św. Sebastiana, oraz Janusza Styrnę z ul. Starowiślnej. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzę dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzę zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.