ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

25 lipca 2021 XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dziś przypada wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Po Mszach św. można podejść do zakrystii i poprosić o błogosławieństwo pojazdów.

Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek przypada wspomnienie świętych Joachima i Anny, w czwartek przypada wspomnienie św. Marty, w sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

Od września pragniemy założyć w parafii Krąg Kościoła Domowego w ramach Ruchu Światło-Życie. Chętne małżeństwa prosimy o zgłaszanie się do Księdza Proboszcza.

W sobotę 21 sierpnia organizowana jest pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Szczegółowe informacje w gablotach w przedsionkach bazyliki.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek w godz. od 16:00 do 17:30.

Pod chórem do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Bronisława Nowogrodzkiego z ul. św. Sebastiana, Stanisławę Janik z Placu Nowego, Danutę Skoczek z ul. Dietla. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia i dobrego, wakacyjnego odpoczynku.