ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

15 sierpnia 2021 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

123OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś po każdej Mszy św. błogosławienie ziół i kwiatów. Bukiety można nabyć przed kościołem. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów prac remontowych drzwi głównych bazyliki.

2. Z kalendarza liturgicznego: – we wtorek przypada święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej; w piątek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w sobotę wspomnienie św. Piusa X, papieża;

3. Pragniemy poinformować, że od 1 września, Msza św. w dzień powszedni tj. od poniedziałku do soboty, będzie odprawiana o godz. 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19:00.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane dziś do puszek po wszystkich Mszach św. z myślą o pokryciu kosztów przeprowadzonych prac remontowych przy drzwiach głównych bazyliki. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia pod chórem

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Roman Cyran – brat starszy Arcybractwa Pięciu Rana Pana Jezusa i Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz śp. Zbigniew Kuczma z ul. Starowiślnej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

7. Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.