ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

5 września 2021 XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

bazylika wschodOGŁOSZENIA PARAFIALNE
1. Po okresie wakacyjnym powracają nabożeństwa w dzień powszedni:

- wtorek godz.17:30 – nabożeństwo do św. Józefa
- środa godz. 17:30 – nabożeństwo do Matki Zbawiciela
- czwartek godz. 17:30 – nieszpory Eucharystyczne

2. Pragniemy poinformować, że od 1 września, Msza św. w dzień powszedni od poniedziałku do soboty, jest odprawiana o godz. 18:00. Nie ma już Mszy św. o 19:00.

3. Przypominamy, że w bazylice od poniedziałku do soboty trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.

4. W piątek 10 września, przed uroczystością Podwyższenia Krzyża zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami parafii o godz. 18:30. Z związku z tym, że nie dane nam było uczestniczyć w tradycyjnej Drodze Krzyżowej w Wielki Piątek chcemy to uczynić przed tą uroczystością.

5. W sobotę o godz. 10:30 zapraszamy na spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów. Szczególnie zapraszamy tych chłopców, którzy w minionym roku szkolnym przystąpili do I Komunii św.

6. W niedzielę 12 września odbędzie się beatyfikacja Sł. B. kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Z tej okazji przygotowany został specjalny numer Gościa Niedzielnego, który można nabyć pod chórem w cenie 10 zł.

7. W przyszłą niedzielę w bazylice Słowo Boże będzie głosił ks. prof. Robert Nęcek, były rzecznik prasowy Ks. Kard. Dziwisza. Będzie można też nabyć w tym dniu najnowszą książkę poświęconą Ks. Kardynałowi Franciszkowi Macharskiemu, której współautorem jest ksiądz Nęcek.

8. Za tydzień w niedzielę na Msze św. o godz. 16:00 zapraszamy młodzież z klas 6,7 i 8 które chcą się przygotowywać do sakramentu bierzmowania w roku szkolnym 2021/2022. Po Mszy św. spotkanie z młodzieżą i rodzicami w kościele.

9. Kancelaria czynna we wtorek i czwartek. od 15:30 do 17:00.

10. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary otrzymywane na tacę oraz na wsparcie wszelkich dzieł prowadzonych przez naszą parafię.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej, Pan Bóg powołał śp. Aleksandra Pogodę z ul. Trynitarskiej i Czesławę Libiszewską z ul. Przemyskie. Prośmy o Miłosierdzie Boże dla nich…

12. Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli. Niech Bóg udzieli wszystkim błogosławieństwa.