ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

3 października 2021 XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

20211001 jrOGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe połączone z procesją do pięciu ołtarzy. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian a szczególnie Arcybractwo, Żywy Różaniec, Ministrantów i Asystę Procesyjną. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:20.

W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. siostry Faustyny, w czwartek Najświętszej Maryi Panny Różańcowej a w sobotę bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Za tydzień obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski pod hasłem: Nie lękajcie się” W przedsionkach kościoła po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja zbiera ofiary na stypendia dla młodzieży z niezamożnych rodzin.

W kancelarii parafialnej i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne, miesięczne i jednorazowe. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzach bocznych. Wypominki można zamówić także przez stronę internetową parafii www.bozecialo.net. Pamiętajmy o modlitwie za drogich nam zmarłych. Za poleconych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.10, Natomiast wypominki miesięczne będą przez cały listopad o godz. 17:30.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna: we wtorek i czwartek od 15:30 do 17:00.

Przypominamy, że w Bazylice od poniedziałku do soboty trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.

Od poniedziałku 11 października zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które będą się odbywały w każdy poniedziałek o godz. 18:30 w bazylice. Będą one polegały na rozważaniu Słowa Bożego i wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

Informujemy, że w dniach od 1 do 10 października trwa głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa. Zachęcamy do głosowania na projekt nr. 13 - Dajmy wreszcie głos największym organom Krakowa! – dotyczący organizacji koncertów organowych w naszej bazylice a także projektu nr 28 - Tam, gdzie przyszły papież przekroczył próg synagogi – związanego z upamiętnieniem wizyty kard. Wojtyły w synagodze na Kazimierzu.

Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary otrzymywane na tacę oraz na wsparcie wszelkich dzieł prowadzonych przez naszą parafię.

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa