ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

10 października 2021 XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

PlakatGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem: "NIE LĘKAJCIE SIĘ". Po Mszach św. możemy wesprzeć fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja zbiera dziś ofiary na stypendia dla młodzieży z niezamożnych rodzin.

2. Z kalendarza liturgicznego: w środę przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; w piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; w sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

3. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17:20 natomiast w niedzielę o godz. 18:20. Zapraszamy na tę modlitwę wszystkich: Dzieci, Młodzież i Dorosłych.

4. Od jutra zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które będą się odbywały w każdy poniedziałek o godz. 18:30 w bazylice. Będą one polegały na rozważaniu Słowa Bożego i wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

5. W dniu 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji zapraszamy Nauczycieli, również emerytowanych, Wychowawców, Katechetów, pracowników szkół na Msze św. w czwartek na godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę przypada 11 rocznica kanonizacji św. Stanisława Kazimierczyka. W tym dniu po Mszy św. o godz. 8:00 i 11:00 odmówmy litanię do św. Stanisława. Serdecznie zapraszamy do dziękczynienia za dar kanonizacji.

7. Również niedziela 17 października jest dniem modlitwy Różańcem Świętym na ulicach polskich miast i wiosek, odpowiadając na wezwanie bł. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, tego dnia po Mszy św. o godz. 12:15 z naszej bazyliki wyruszy procesja różańcowa na Rynek Główny w intencjach naszej Ojczyzny.

8. W kancelarii parafialnej i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne, miesięczne i jednorazowe. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzach bocznych. Wypominki można zamówić także przez stronę internetową parafii www.bozecialo.net. Pamiętajmy o modlitwie za drogich nam zmarłych. Za poleconych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9:10, Natomiast wypominki miesięczne będą przez cały listopad o godz. 17:30.

9. Dziś kończy się głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa – dzielnicy pierwszej. Zachęcamy do głosowania na projekt nr. 13 - Dajmy wreszcie głos największym organom Krakowa! – dotyczący organizacji koncertów organowych w naszej bazylice a także projektu nr 28 - Tam, gdzie przyszły papież przekroczył próg synagogi – związanego z upamiętnieniem wizyty kard. Wojtyły w synagodze na Kazimierzu. Głosować dziś można przez internet.

10. W tym tygodniu kancelaria czynna: we wtorek i czwartek od 15:30 do 17:00.

11. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

12. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary otrzymywane na tacę oraz na wsparcie wszelkich dzieł prowadzonych przez naszą parafię.

13. Z naszej wspólnoty Pan Bóg powołał do siebie śp. Jerzego Garzeł z ul. Rzeszowskiej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu…

14. Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.