ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

V Niedziela Zwykła 2013

V Niedziela Zwykła
Dzisiaj piąta Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym Kościoła. Nieszpory Niedzielne i Modlitwy na zakończenie dnia w naszej Bazylice codziennie o godzinie 1730. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Jutro wspomnienie N.M.P. z Lourdes i XX Światowy Dzień Chorego. W tym dniu będziemy się modlić za wszystkich cierpiących na świecie, a zwłaszcza za chorych z naszej parafii. Msza św. z udzielaniem sakramentu chorych o 1200. Jeśli to możliwe prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w dostaniu się chorym do świątyni.

W środę – 13 lutego – Popielec – początek Wielkiego Postu. Obrzęd pokutny posypania głów popiołem w środę na wszystkich Mszach św. o godz. 630, 800, 1200, 1600 i o 1900. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do tej prastarej praktyki pokutnej. W Środę Popielcową wszystkich wierzących obowiązuje post ścisły i nie można w tym dniu korzystać z żadnej dyspensy.

Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:

Droga Krzyżowa – w niedzielę po zakończeniu Mszy św. ok. godziny 1300; w piątki dla dzieci – o godz. 1620, o 1700 spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 3 Gimnazjum, o 1740 Droga Krzyżowa dla Młodzieży i o 1830 Droga Krzyżowa dla Dorosłych.

Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 1645 z kazaniem pasyjnym, błogosławieństwem Eucharystycznym i ucałowaniem Relikwii Krzyża św.

Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o godz. 740.

Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kwartalne dni modlitw o ducha Pokuty, dobrą spowiedź i poprawę życia rozpoczną się w Środę Popielcową i będą trwały do niedzieli włącznie.

W naszej Archidiecezji rozpoczyna się dzisiaj 10 lutego okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej i potrwa on do 26 maja [do uroczystości Trójcy Przenajświętszej].

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszej Parafii.

Z naszej rodziny Parafialnej Bóg odwołał do wieczności + Janinę Sroka z ul. Józefa. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Zbawiciela i wstawiennictwa przed Bogiem Świętego Stanisława Kazimierczyka.

Kanonicy Regularni Laterańscy