ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

17 października 2021 XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

PlakatOGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dziś przeżywamy 11 rocznicę kanonizacji naszego współbrata św. Stanisława Kazimierczyka. Po Mszy św. o godz. 16:00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia „Chwała w Bożym Ciele” przed Najświętszym Sakramentem.

Z wielką radością informujemy, że w minionym tygodniu nasza parafia otrzymała relikwie bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Relikwie zostaną uroczyście wprowadzone dziś na Mszy św. o godz. 12:15 a docelowo znajdą się one w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Po Mszy św. o godz. 12:15 z bazyliki wyruszy procesja różańcowa na Rynek Główny, w intencji Ojczyzny.

W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: w poniedziałek święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia; we wtorek z racji 19. dnia miesiąca Msza św. o godz. 12:00 będzie sprawowana przy ołtarzu św. Józefa- za udział w niej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami; w środę przypada uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera; w piątek uroczystość św. Jana Pawła II, papieża.

Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:20 natomiast w niedzielę o godz. 18:20.

W poniedziałki o godz. 18:30 zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają w bazylice. Polegają one na rozważaniu Słowa Bożego i wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

W kancelarii parafialnej i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne, miesięczne i jednorazowe. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzach bocznych. Wypominki można zamówić także przez stronę internetową parafii www.bozecialo.net. Za poleconych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9:10, Natomiast wypominki miesięczne będą przez cały listopad o godz. 17:30

W tym tygodniu kancelaria czynna: we wtorek i czwartek od 15:30 do 17:00.

Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 3550 zł. Bóg zapłać!

Z naszej wspólnoty Pan Bóg powołał do siebie śp. Annę Klewniak z ul. Wąskiej oraz Genowefę Juszczyk z ul. Starowiślnej. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu…

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu