ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

I Niedziela Wielkiego Postu 2013

I Niedziela Wielkiego Postu
W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, czas pokuty, nawrócenia i głębszej refleksji nad Tajemnicą Męki i Śmierci Chrystusa Pana dla naszego zbawienia. W duchu wiary i odpowiedzialności za swoje zbawienie przyjmijmy słowa św. Pawła Apostoła: „W imię Chrystusa prosimy: Pojednajcie się z Bogiem....

Droga Krzyżowa w niedzielę po Mszy św. południowej - ok. godz. 1300.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, błogosławieństwem Eucharystycznym dziś o godz. 1645. Na zakończenie nabożeństwa ucałowanie Relikwii Krzyża św. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Czas Wielkiego Postu to czas modlitwy, trzeźwości i dzieł pokutnych. Podejmijmy te dzieła. Prosimy o modlitwę o nawrócenie grzeszników. Bardzo prosimy, szczególnie teraz w Wielkim Poście o spowiedź i Komunię Świętą. Módlmy się o dobre rekolekcje wielkopostne w naszych szkołach i w naszej Parafii.

Droga Krzyżowa w Wielkim Poście w naszym kościele w piątki:

o godz. 16.20 – dla dzieci

o godz. 17.40 – dla młodzieży ( dla kandydatów do bierzmowania)

o godz. 18.30 – dla ogółu parafian;

Spotkania Kandydatów do bierzmowania:

Klasy III Gimnazjum w piątek o godz. 1700

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na nasze Zakonne Seminarium Duchowne i na potrzeby parafii. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na spłacenie nowego nagłośnienia w naszej Bazylice.

Wszystkim naszym Drogim Parafinom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego, zdrowia i Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżywanie Wielkiego Postu.

Kanonicy Regularni Laterańscy