ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

18 NIEDZIELA ZWYKŁA - 5.08.2018 r.

przemienienieOGŁOSZENIA PARAFIALNE

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:

w poniedziałek - święto Przemienienia Pańskiego
w środę - wspomnienie św. Dominika - kapłana
w czwartek - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) - patronki Europy
w piątek - św. Wawrzyńca - diakona i męczennika
w sobotę - św. Klary - dziewicy
We wszystkie niedziele i święta w miesiącu sierpniu o godz. 9.05 różaniec w intencji trzeźwości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Spotkania grupy Anonimowych Alkoholików „Przemiana i trwanie" odbywają się we wtorki o godz. 18.00 i niedzielę o godz. 17.00 w sali parafialnej przy furcie klasztornej.

W dniach od 6 do 15 sierpnia będzie trwała piesza pielgrzymka z Warszawy na Jasną Górę. Zapraszamy do wzięcia w niej udziału i do pielgrzymowania w Grupie Kanonickiej. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach Bazyliki i u ks. Macieja Guziejki.

We wtorek 22 sierpnia w ramach pielgrzymowania dekanatów archidiecezji krakowskiej, nasza parafia będzie pielgrzymowała do Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie. Prosimy o przybycie do papieskiego sanktuarium na godz. 17.00, gdzie uczestniczyć będziemy w archidiecezjalnym nabożeństwie ku czci św. Jana Pawła II.

Dziś po wszystkich Mszach Św. zbiórka na sfinansowanie wkładu własnego do dotacji na renowacje bazyliki który w tym roku wynosi 178 tyś zł.
Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary otrzymywane na tacę oraz na wsparcie wszelkich dzieł prowadzonych przez naszą parafie.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.