ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

19 NIEDZIELA ZWYKŁA - 12.08.2018 r.

200503OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
- w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej;
- we wtorek– św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika;
- w środę - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny;
- w piątek – Święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej;
2. W środę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę roku. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół, kwiatów i owoców. Także w tym dniu obchodzić będziemy 98 rocznicę Cudu nad Wisłą, czyli zwycięskiej Bitwy Warszawskiej stoczonej w czasie wojny polsko – bolszewickiej 15 sierpnia 1920 roku.
3. We wszystkie niedziele i święta w miesiącu sierpniu o godz. 9.05 różaniec w intencji trzeźwości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. Spotkania grupy Anonimowych Alkoholików „Przemiana i trwanie” odbywają się we wtorki o godz. 18.00 i niedzielę o godz. 17.00 w sali parafialnej przy furcie klasztornej.


5. W środę 22 sierpnia w ramach pielgrzymowania dekanatów archidiecezji krakowskiej, nasza parafia będzie pielgrzymowała do Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie. Prosimy o przybycie do papieskiego sanktuarium na godz. 17.00, gdzie uczestniczyć będziemy w archidiecezjalnym nabożeństwie ku czci św. Jana Pawła II.
6. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary otrzymywane na tacę oraz na wsparcie wszelkich dzieł prowadzonych przez naszą parafię. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 5159 zł na renowacje bazyliki.
7. Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszli + Zbigniew Szewczyk z ul. Trynitarskiej i + Jacek Markowski z ul. Miodowej. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
8. Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.