ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

21 NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.08.2018 r.

1. Dziękujemy wszystkim którzy w minioną środę pielgrzymowali do Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie.

2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
- w poniedziałek –święto św. Moniki;
- we wtorek – uroczystość św. Augustyna;
- w środę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
- w sobotę – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy;

3. Od jutra wieczorem do piątku w południe trwać będą w naszym Klasztorze Krakowskim Rekolekcje dla Kleryków, Braci i Kapłanów naszego Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. Codziennie będzie odprawiana Msza Św. o godz. 12.00. Prosimy o modlitwy w naszej intencji i zapraszamy do wspólnego przeżywania Mszy Św. o godzinie 12.00.

4. We wtorek w naszym Zakonie Uroczystość Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Św. Augustyn jest Ojcem i Prawodawcą naszego Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich i drugim Patronem naszej Bazyliki Bożego Ciała. W naszej bazylice można jutro zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Główna Msza Święta w intencji naszego Zakonu we wtorek o godz. 12.00. Na zakończenie tej uroczystości będzie ucałowanie relikwii św. Augustyna.

5. W tym dniu w czasie Mszy Świętej o godzinie 12.00 nasz Współbrat Nowicjusz Paweł Wiśniewski złoży pierwsze śluby zakonne. Klerycy Sebastian Krukowski i Wiktor Ruszlewicz przedłużą śluby czasowe. W poniedziałek wieczorem Tadeusz Broda i Mateusz Żołnierzak rozpoczną nowicjat. Prosimy o modlitwę w intencji naszych Współbraci rozpoczynających życie zakonne.

6. W tym tygodniu 1 sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie śp. Janinę Rybicką-Urbanek z ul. Wawrzyńca, śp. Józefa Kosturek z Placu Bawół oraz śp. Marię Żabińską z ul. Gazowej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

9. Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej