ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

22 NIEDZIELA ZWYKŁA - 2.09.2018 r.

Zakrystia obrazy

1. Dziękujemy wszystkim, którzy w miesiącu sierpniu w niedziele i święta modlili się na różańcu w intencji trzeźwości.

2. Jutro, w poniedziałek, 3 września rozpocznie się nowy rok szkolny 2018/2019. Msze Święte na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla uczniów ze Szkół Podstawowych i Gimnazjum o godz. 8.00, dla uczniów Szkół Średnich o godz. 9.00. Zapraszamy Dzieci, Młodzież Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Msza Św. w intencji dziękczynnej za dar kapłaństwa i Eucharystii a także w int. uproszenia nowych powołań kapłańskich w czwartek o godz. 19.00. Msza Św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00.

4. W sobotę – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Przez wieki to święto było nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. W tym dniu po wszystkich Mszach Świętych odmówimy litanię do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i będzie możliwość ucałowania relikwii drzewa na którym objawiła się Matka Boża w Gietrzwałdzie.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00 zapraszamy na spotkanie do sali parafialnej wspólnotę Żywego Różańca, natomiast po Mszy Św. o godz. 9.30 zapraszamy Bractwo V Ran Pana Jezusa i Najświętszego Sakramentu.

6. W niedzielę Msza Św. dla dzieci jest odprawiana o godz. 11.00. Zapraszamy na nią dzieci z rodzicami

7. Nasza Parafia organizuje w dniach od 4 do 8 października 2018 r. pielgrzymkę do Wilna. Informacje i zapisy również u Księdza Macieja Guziejko

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice.

9. Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli. Niech Bóg udzieli wszystkim błogosławieństwa. Dzieciom i Młodzieży w Nowym Roku Szkolnym życzymy zdrowia i dobrych wyników w nauce.