ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

23 NIEDZIELA ZWYKŁA - 09.09.2018 r.

Jezu ufam TobieOGŁOSZENIA PARAFIALNE

W Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie dzisiaj trwają doroczne, jubileuszowe uroczystości Maryjne w 141 rocznicę objawień Matki Bożej. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:

- w piątek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

- w sobotę – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

W niedziele Msza św. dla dzieci jest odprawiana o godz. 11.00. Zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę Świętą na godz. 11.00. Kurs przedmałżeński dla Narzeczonych w naszej Parafii będzie prowadzony w październiku. Pierwsze spotkanie za tydzień w sobotę 6 października o godz. 17.00. Poradnia przedmałżeńska jest czynna w poniedziałki o godz. 19.00. Nasza Parafia organizuje w dniach od 4 do 8 października 2018 r. pielgrzymkę do Wilna. Informacje i zapisy u Księdza Macieja Guziejko. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki od godz. 8.00 do 9.30 a w środy i piątki od godz. 16.00 do 17.30. W dni powszednie odprawiane są nabożeństwa:

- w niedziele o godz. 7:40 – godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

- we wtorek o godz. 18:30 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – jest to nowe nabożeństwo w naszej parafii. W naszej bazylice znajduję się obraz Pana Jezusa Miłosiernego, trzeba jednak wiedzieć, iż jest to pierwowzór obrazu odbierającego cześć w łagiewnickim sanktuarium. Namalował go dla kaplicy w Łagiewnikach malarz Adolf Hyła, jako wotum wdzięczności za uratowanie rodziny w czasie II wojny światowej. Pan Jezus, jako Boski Lekarz, kroczy tu po usianej kwiatami łące. Obraz ten powieszony został w kaplicy w Łagiewnikach — nie pasował jednak kształtem i rozmiarami do ołtarza, w którym miał być eksponowany, zaś spowiednik św. s. Faustyny, błogosławiony ks. Michał Sopoćko, uznał jego tło za nieliturgiczne i polecił przemalować kilka detali w samej postaci Chrystusa. Dlatego też Hyła namalował kolejny wizerunek — dziś w sanktuarium w Łagiewnikach — zaś poprzedni ofiarowany został do naszego kościoła Bożego Ciała, gdzie cześć odbiera do dziś.

- w środę o godz. 18:30 – nabożeństwo do Matki Bożej Zbawiciela

- w czwartek o godz. 12:30 – różaniec w kaplicy Zwiastowania NMP

- w piątek o godz. 18:30 – Droga Krzyżowa

W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. zbiórka na sfinansowanie wkładu własnego do dotacji na renowacje bazyliki który w tym roku wynosi 178 tyś zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice. Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszła +Zofia Widurska z ul. Brzozowej. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Gietrzwałdzkiej na cały nowy tydzień