ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

26 NIEDZIELA ZWYKŁA - 30.09.2018 r.

rozancowaOGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W poniedziałek rozpocznie się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W październiku każdego dnia będziemy modlić się na różańcu w naszej bazylice o godz. 18.20. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę wszystkich. Za odmówienie różańca wraz z rozmyślaniem nad tajemnicami różańcowymi w kościele lub w rodzinie można zyskać odpust zupełny.

2. W następną niedzielę procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Rozpocznie się ona o godzinie 18.00. Zapraszamy Arcybractwo, Żywy Różaniec, Ministrantów i Asystę Procesyjną.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła

- we wtorek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

- w czwartek – wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu;

- w piątek – wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

- w przyszłą niedzielę – wspomnienie Matki Bożej Różańcowej;

4. W środę o godz. 17.00 w sali parafialnej spotkanie dla młodzieży z klasy 8 Szkoły Podstawowej i 3 Gimnazjalnej przygotowujące się do sakramentu bierzmowania.

5. Kurs przedmałżeński dla Narzeczonych w naszej Parafii rozpocznie się w przyszłą sobotę o godz. 17.00 w sali parafialnej. Poradnia przedmałżeńska jest czynna w poniedziałki o godz. 19.30

6. Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek po wieczornej Mszy Świętej do Sali przy Kancelarii Parafialnej

7. Zbiórka Ministrantów w soboty o godzinie 10.30. Próba Scholii parafialnej w niedziele o 9.45 w salce przy kancelarii.

8. Klerycy naszego zakonu rozprowadzają dziś nowy numer pisma kleryckiego Cor Unum. Zachęcamy do nabywania.

9. W przyszłą niedziele kwesta na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta

10.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice.

11.Z naszej Rodziny parafialnej do wieczności odszedł + Roman Berdakiewicz z ul. Bożego Ciała. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …