ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

27 NIEDZIELA ZWYKŁA - 7.10.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ambona1. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe połączone z procesją do pięciu ołtarzy. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian a szczególnie Arcybractwo, Żywy Różaniec, Ministrantów i Asystę Procesyjną.
2. Dziś po wszystkich Mszach Św. odbywa się kwesta na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.
3. W środę o godz. 16.00 Msza Święta dla chorych i w int. chorych.
4. Również w środę, wraz z młodzieżą która posługiwała muzycznie w wiosce ewangelizacyjnej w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, zapraszamy do bazyliki na godz. 19:30 na modlitwę uwielbienia. Spotkania te będą się odbywały cyklicznie w 2 i 4 środę miesiąca.
5. W Kancelarii Parafialnej i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne za zmarłych, kartki są wyłożone w przedsionkach i na Msze Św. składkowe. Pamiętajmy o modlitwie za drogich nam zmarłych. Za poleconych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.10. Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach. Przyjmujemy również na Msze Św. indywidualne i gregoriańskie, są jeszcze wolne terminy na bieżący rok.
6. Za tydzień obchodzić będziemy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie Ojcostwa. W przedsionkach kościoła po Mszach Św. będziemy mogli wesprzeć fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja zbiera ofiary na stypendia dla młodzieży z niezamożnych rodzin.
7. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12:15 będziemy modlili się w intencji naszej Ojczyzny w 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Po Mszy Św. odbędzie się program słowno-muzyczny „Dzieła wielkich Polaków – wybitnych twórców i wieszczów narodowych”
8. Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
9. W ramach obchodów 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza naszą parafię do Sanktuarium Jana Pawła II na Mszę Św. we wtorek 16 października o godz. 8.00.
10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii.
11. Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszły śp. Jadwiga Szafraniec z ul. Miodowej oraz śp. Helena Mucha z ul. Dietla. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
12. Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II.