ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

28 NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.10.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 18.20. Zapraszamy na tę modlitwę wszystkich: Dzieci, Młodzież i Dorosłych.
2. Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: "Promieniowanie ojcostwa". W przedsionkach kościoła po Mszach Św. możemy wesprzeć fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja zbiera dziś ofiary na stypendia dla młodzieży z niezamożnych rodzin. Dziękujemy ludziom wielkiego serca za ofiary i dziękujemy tym, którzy te ofiary zbierają.
3. W dniu dzisiejszym również obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji zapraszamy Nauczycieli, również emerytowanych Wychowawców, Katechetów, pracowników szkół z terenu naszej parafii, w poniedziałek na Mszę Św. na godz. 19.00 a po Mszy Św. na spotkanie w klasztorze.


4. W Kancelarii Parafialnej i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne za zmarłych i na Msze Św. składkowe. Kartki na wypominki roczne są wyłożone w przedsionkach bazyliki. Pamiętajmy o modlitwie za drogich nam zmarłych. Za poleconych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.10. Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach.
5. W ramach obchodów 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza naszą parafię do Sanktuarium Jana Pawła II na Mszę Św. we wtorek 16 października o godz. 8.00.
6. W środę 17 października przypada 8 rocznica kanonizacji św. Stanisława Kazimierczyka. W tym dniu wszystkie Msze Św. będą sprawowane przy ołtarzu św. Stanisława, także odmówmy litanię do św. Stanisława Kazimierczyka i oddawać mu będziemy cześć przez ucałowanie relikwii. Serdecznie zapraszamy do dziękczynienia za dar kanonizacji.
7. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Św. zbiórka na pokrycie wkładu własnego na renowację Bazyliki. W tym roku wkład własny parafii wynosi 178 tyś.
8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii.
9. W zakrystii do nabycia są kartki pocztowe z wizerunkiem kościoła, przewodniki w różnych językach a także Tygodnik Katolicki Niedziela. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
10. Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II.