ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

29 NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.10.2018 r.

200501OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 18.20. W przyszłą niedzielę Różaniec o godzinie 18.00 z procesją do pięciu ołtarzy.
2. W liturgii Kościoła w poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie Świętego Jana Pawła II, papieża;
3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękować będziemy Bogu za Fundatorów i Budowniczych naszej Bazyliki Bożego Ciała a także za tych, którzy w obecnym czasie o ten Dom Boży się troszczą i napełniają go swoją obecnością i modlitwą.


4. Również w niedzielę święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Dzień imienin Ks. Tadeusza Masłowskiego. Msza Św. w int. Księdza Tadeusza w niedzielę o godzinie 12.15. Zapraszamy do modlitwy.
5. W środę, wraz z młodzieżą która posługiwała muzycznie w wiosce ewangelizacyjnej w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, zapraszamy do bazyliki na godz. 19:30 na modlitwę uwielbienia. Spotkania te odbywają cyklicznie w 2 i 4 środę miesiąca.
6. W Kancelarii Parafialnej i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne za zmarłych i na Msze Św. składkowe. Kartki na wypominki roczne są wyłożone w przedsionkach bazyliki. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłych. Za poleconych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.10. Przez cały listopad, codziennie, będzie odprawiana Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach.
7. Przyjmujemy również intencje Mszy Św. indywidualne i gregoriańskie, są jeszcze wolne terminy w bieżącym roku.
8. W zakrystii do nabycia są kartki pocztowe z wizerunkiem kościoła, przewodniki w różnych językach a także Tygodnik Katolicki Niedziela. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
9. Dziś po wszystkich Mszach świętych zbiórka na pokrycie wkładu własnego parafii do dotacji na renowacje Bazyliki. Wkład własny parafii wynosi w tym roku 178 tyś zł.
10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia 2235 zł.
11. Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.