ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

30 NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.10.2018 r.

procesja cmentarzOGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Nabożeństwo Różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy dzisiaj o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie Arcybractwo, Asystę Procesyjną, Żywy Różaniec, Służbę Liturgiczną Ołtarza, dzieci, młodzież i dorosłych na dzisiejszy Różaniec i procesję.

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Panu Bogu za Fundatorów i Budowniczych naszej Bazyliki Bożego Ciała a także za tych, którzy w obecnym czasie troszczą się o ten dom Boży i napełniają go swoją obecnością i swoimi modlitwami.

3. W czwartek 1 Listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. 1 Listopada Nieszpory Żałobne o godz. 18.20. Po Nieszporach procesja w bazylice z tradycyjni modlitwami za zmarłych.

4. W piątek, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. za zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 8.00, 12.00 i 19.00. Procesja z modlitwami za zmarłych w kościele po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 12.00. O godz. 18.20 Nieszpory za zmarłych i procesja w bazylice. W Dniu Zadusznym można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

5. Na Wypominki roczne przyjmujemy tylko w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii. Za poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.10. Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach. Wypominki jednorazowe połączone z modlitwą różańcową codziennie, przez wszystkie dni listopada o godz. 18.20.

6. W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała. Zachęcamy wszystkich do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach i pierwszych sobotach miesiąca.

7. W przyszłą niedzielę imieniny obchodzi brat Karol Krzyżanowski Msza Św. w intencji solenizanta o godz. 12:15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W zakrystii do nabycia są kartki pocztowe z wizerunkiem kościoła, przewodniki w różnych językach a także Tygodnik Katolicki Niedziela. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na wkład własny parafii na renowację bazyliki 4703 zł .

10.Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszli śp. Władysława Pacura z ul. Dietla, śp. Krzysztof Babicz z ul. Miodowej śp. Maria Walas z ul. Bocheńskiej . Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

11.Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Wszystkim którzy udają się w drogę, by nawiedzić groby swoich najbliższych życzymy bezpiecznej podróży i szczęśliwego powrotu do domu.