ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

31 NIEDZIELA ZWYKŁA - 4.11.2018 r.

1914OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach. Wypominki za zmarłych połączone z Różańcem codziennie, przez wszystkie dni listopada, o godz. 18.20. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.

2. Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godzinie 9.10. Na wypominki całoroczne przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii.

3. Przyjmujemy również intencje Mszy Św. indywidualne i gregoriańskie, są jeszcze wolne terminy w bieżącym roku.

4. W piątek, 9 listopada, Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Od nazwy tej Bazyliki nasz Zakon Kanoników Regularnych Laterańskich czerpie swoją nazwę. Prosimy o modlitwę w intencji naszego Zakonu.

5. W niedzielę 11 listopada z całą naszą Ojczyzną przeżywać będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Mija 100 lat od dnia, kiedy Polska po latach rozbiorów odzyskała niepodległość. Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny o godz. 9.30. Zapraszamy.

6. Również w przyszłą niedzielę w przedsionkach Kościoła można będzie nabyć kalendarz parafialny na 2019 r. Kalendarz zawiera zdjęcia z życia naszej parafii w minionym roku.

7. W zakrystii do nabycia są kartki pocztowe z wizerunkiem kościoła, przewodniki w różnych językach a także Tygodnik Katolicki Niedziela. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii, i na nasze Zakonne Wyższe Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej bazylice. Dziękujemy serdecznie za ofiary na wypominki.

9. Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszli: + Małgorzata Walczak z ul. Józefa, + Andrzej Szwab z ul. Józefa i + Edward Romanowski z ul. Podbrzezie. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im Panie…

10.Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.