ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

32 NIEDZIELA ZWYKŁA - 11.11.2018 r.

11listopadOGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś 11 listopada z całą naszą Ojczyzną przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości. Mija 100 lat od dnia, kiedy Polska po latach rozbiorów odzyskała niepodległość. Dziś w sposób szczególny polecamy naszą Ojczyznę Bogu. Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny o godz. 9.30. Natomiast o godz. 12.00 odśpiewamy w Bazylice Hymn Polski. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.

2. W przedsionkach Kościoła można nabyć kalendarz parafialny na 2019 r. Kalendarz zawiera zdjęcia z życia naszej parafii w minionym roku. Zachęcamy do nabywania kalendarza, który jest jednocześnie cegiełką na wsparcie duszpasterstwa dzieci. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

3. Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach. Wypominki za zmarłych połączone z Różańcem codziennie, przez wszystkie dni listopada, o godz. 18.20.

4. Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godzinie 9.10. Na wypominki roczne przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii.

5. Przyjmujemy również intencje Mszy św. indywidualne i gregoriańskie, są jeszcze wolne terminy w bieżącym roku.

6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- we wtorek: świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;

- w sobotę: św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

7. W środę, wraz z młodzieżą która posługiwała muzycznie w wiosce ewangelizacyjnej w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, zapraszamy do bazyliki na godz. 19:30 na modlitwę uwielbienia. Spotkania te odbywają cyklicznie w 2 i 4 środę miesiąca.

8. W następną niedzielę 18 listopada II Światowy Dzień Ubogich zgodnie z apelem i prośbą naszego Księdza Metropolity w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na ubogich .

9. W zakrystii do nabycia są kartki pocztowe z wizerunkiem kościoła, przewodniki w różnych językach a także Tygodnik Katolicki Niedziela. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

10.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii.

11.Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie śp. Stanisławę Michniak-Guzik z ul. Józefa oraz Bronisławę Wszołek. Polećmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Naszą Ojczyznę polecamy Opatrzności Bożej i wstawiennictwu wszystkich świętych polskich.