ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

33 NIEDZIELA ZWYKŁA - 18.11.2018 r.

dzien ubogichOGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Przeżywamy II Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Oto biedak zawołał, a Pan go wysłuchał”. W tym dniu mamy zobaczyć, że ubodzy żyją obok nas, mamy zrozumieć, że my sami jesteśmy ubodzy; że najbardziej jesteśmy ubodzy wtedy, gdy nie pomagamy innym. Nasze ubóstwo, to nasze podobieństwo do Chrystusa Ubogiego. Dziś po wszystkich Mszach Świętych zbiórka na rzecz ubogich.
2. Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach. Wypominki za zmarłych połączone z Różańcem codziennie, przez wszystkie dni listopada, o godz. 18.20.
3. Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godzinie 9.10. Na wypominki roczne przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii do końca listopada.
4. Przyjmujemy również intencje Mszy Św. indywidualne i gregoriańskie, są jeszcze wolne terminy w bieżącym roku.
5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
- we wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
- w środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
- czwartek wspomnienie Świętej Cecylii patronki muzyki kościelnej. Msza Św. w int. Pana Organisty w czwartek o godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


6. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 9.30 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt zawierzenia.
6. W zakrystii do nabycia są kartki pocztowe z wizerunkiem kościoła, przewodniki w różnych językach, kalendarz parafialny na 2019 rok a także Tygodnik Katolicki Niedziela oraz Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. W przyszłą niedzielę zbiórka na pokrycie wkładu własnego parafii na renowacje bazyliki.
8. Naszym drogim Parafianom, naszym miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrego zdrowia, miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. Matkę Najświętszą prosimy o opiekę nad nami i nad całą naszą Ojczyzną.