ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA - 25.11.2018 r.

chrystus krolOGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Dzisiaj ostatnia Niedziela Roku Kościelnego, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

2. Dziś po wszystkich Mszach Św. zbiórka na pokrycie wkładu własnego parafii do dotacji na renowację Bazyliki.

3. Od jutra nasi bracia klerycy i nowicjusz będą roznosić w Parafii opłatki i program kolędy. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszych współbraci w swoich domach.

4. Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach. Wypominki za zmarłych połączone z Różańcem codziennie, przez wszystkie dni listopada, o godz. 18.20.

5. Na wypominki roczne przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej i w Zakrystii do końca listopada. Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godzinie 9.10.

6. W środę, wraz z młodzieżą która posługiwała muzycznie w wiosce ewangelizacyjnej w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, zapraszamy do bazyliki na godz. 19:30 na modlitwę uwielbienia. Spotkania te odbywają cyklicznie w 2 i 4 środę miesiąca.

7. W piątek święto Świętego Andrzeja Apostoła. W tym dniu imieniny obchodzi nasz zakrystianin brat Andrzej Pakulniewicz. Msza Św. w intencji solenizanta w piątek o godz. 12.00

8. W tym tygodniu przypada 1 sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 12.00. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej.

9. W zakrystii do nabycia są kartki pocztowe z wizerunkiem kościoła, przewodniki w różnych językach, kalendarz parafialny na 2019 rok a także Tygodnik Katolicki Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej bazylice. W zeszłą niedzielę na pomoc ubogim zebraliśmy 3800 zł.

11. W przyszłą niedzielę kwesta na rzecz Fundacji Bonifraterskiej. Fundacja zajmuje się prowadzeniem działalności dobroczynnej na rzecz osób potrzebujących, w szczególności: dzieci i rodzin, niepełnosprawnych, chorych i starszych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym.

12. Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności + Józefa Foryś z ul. Świętego Wawrzyńca. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...

13. Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Zbawiciela i Świętego Stanisława Kazimierczyka. Na ostatnie dni kończącego się roku liturgicznego przyjmijmy błogosławieństwo Wszechmogącego Boga.