ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

2 grudnia 2018 r. - I NIEDZIELA ADWENTU

adwent1OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj rozpoczyna się Nowy Rok Liturgiczny: Okres Adwentu. Msza Św. Roratnia będzie odprawiana od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 w kaplicy Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy serdecznie.

2. Od dziś w przedsionkach bazyliki można będzie nabywać świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Nabywając świece pomagamy dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin.

3. Zachęcamy do podjęcia różnych dzieł miłosierdzia w czasie Adwentu. Przez cały ten okres w naszej bazylice będzie trwała zbiórka żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać w zakrystii. Do tego celu zostały przygotowane specjalne torby, które od przyszłej niedzieli będzie można zabrać sprzed ołtarza Jezusa Miłosiernego.

4. Dziś po wszystkich mszach kwesta na rzecz Fundacji Bonifraterskiej. Fundacja zajmuje się prowadzeniem działalności dobroczynnej na rzecz osób potrzebujących, w szczególności: dzieci i rodzin, niepełnosprawnych, chorych i starszych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Msza Święta w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie w czwartek o godz. 19.00. Msza Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 12.00.

6. Nabożeństwa w tygodniu:

- we wtorek o godz. 18.30 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

- w środę o godz. 18.30 – nabożeństwo do Matki Zbawiciela

- w czwartek i niedzielę o godz. 18.30 – Nieszpory

- w piątek o godz. 18.30 – Droga Krzyżowa

7. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12.00 Godzina Łaski dla świata.

8. Informujemy że nasi klerycy i nowicjusz roznoszą w Parafii opłatki i program kolędy. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszych współbraci w swoich domach.

9. W zakrystii do nabycia są kartki pocztowe z wizerunkiem kościoła, przewodniki w różnych językach, kalendarz parafialny na 2019 rok a także Tygodnik Katolicki Niedziela, Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej bazylice. W zeszła niedzielę na wkład własny do dotacji na renowację bazyliki zebraliśmy 4200 zł.

11. W przyszłą niedzielę kwesta na rzecz Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta.

12. Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności + Stanisława Komuniecka z Placu Bawół. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...

13. Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Razem z Matką Najświętszą trwajmy w oczekiwaniu na Boże Narodzenie.