ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

16 grudnia 2018 r. - III NIEDZIELA ADWENTU

3adwentOGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj 3 Niedziela Adwentu. Dzisiejsza Niedziela w Liturgii nosi nazwę „Gaudete”, czyli Radujcie się. Radujcie się, bo Pan jest blisko.
2. Zakończył się kolejny etap prac konserwatorskich w naszej bazylice. Możemy podziwiać odrestaurowane ołtarze boczne w prezbiterium naszej bazyliki. Dziękujemy Bogu i dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, dzięki którym to wielkie dzieło konserwacji jest realizowane. Z tej racji dziś po wszystkich Mszach Św. zbiórka na pokrycie wkładu własnego parafii do dotacji na renowację bazyliki który w tym roku wynosi 178 tyś. zł.
3. Przez cały Adwent Msza Św. Roratnia jest odprawiana od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.
4. W niedzielę 23 grudnia i w poniedziałek 24 grudnia, spowiedź przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Spowiedź święta w niedzielę 20 minut przed każdą Mszą Św., natomiast w Wigilię od porannej Mszy Świętej do godziny 12.30. Dołóżmy starań, aby wszyscy w te święta byli wyspowiadani i przyjęli Komunię św.
5. Świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” i opłatki na wigilijny stół można nabyć w Zakrystii.


6. Zachęcamy do podjęcia różnych dzieł miłosierdzia w czasie Adwentu. Przez cały ten okres w naszej bazylice będzie trwała zbiórka żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać w zakrystii. Do tego celu zostały przygotowane specjalne torby, które są wyłożone przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.
7. W zakrystii do nabycia są kartki pocztowe z wizerunkiem kościoła, przewodniki w różnych językach, kalendarz parafialny na 2019 rok a także Tygodnik Katolicki Niedziela, Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. W środę o godz. 12.00 Msza Św. w intencji Księdza Wizytatora Dariusza Kaczyńskiego CRL w dniu Jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. Dziękujemy za ofiary indywidualne przeznaczone na prace prowadzone przy naszej Bazylice. Fundacja Bonifraterska w czasie kwesty zebrała 720 zł natomiast Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta 2260 zł.
10. Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności + Teresa Kołodziejczyk z ul. Starowiślnej oraz śp. Mieczysław Pilch z ul. Wrzesińskiej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
11. Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Razem z Matką Najświętszą trwajmy w oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela.