ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

23 grudnia 2018 r. - IV NIEDZIELA ADWENTU

4adwentOGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Dzisiaj przeżywamy czwartą Niedzielę Adwentu.

2. W przedsionkach Bazyliki jest prowadzony kiermasz. Dzieci z naszej Parafii proponują nam do nabycia własnoręcznie wykonane przedmioty. Dochód z tego kiermaszu przeznaczony jest na pomoc dla dzieci z najuboższych.

3. Spowiedź święta dzisiaj w naszej bazylice podczas każdej Mszy św. natomiast w dniu jutrzejszym od 6:30 do 12:30. Dołóżmy starań, aby wszyscy w te święta byli wyspowiadani i przyjęli Komunię św.

4. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą w naszej Bazylice odprawiane o godzinie 6.30, 8.00 i ostatnia Msza Św. o godzinie 12.00. Potem kościół będzie zamknięty do godz. 23.00, abyśmy wszyscy mogli przeżyć wieczerzę wigilijną i przygotować się do Pasterki.

5. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej i świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy w naszych rodzinach tradycyjne zwyczaje. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy od wspólnej modlitwy i od odczytania fragmentu Ewangelii, która opowiada o narodzeniu Pana Jezusa. Następnie łamiemy się opłatkiem i składamy najbliższym życzenia świąteczne. Zachęcamy do wspólnego śpiewania kolęd. W wigilię zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Pasterka zostanie odprawiona o północy. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę naszych Drogich Parafian, Przyjaciół i Gości naszej Parafii i naszej bazyliki. Zgodnie z zarządzeniem w naszej Archidiecezji ofiary złożone w czasie Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia, SOS.

7. We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Świętej o godzinie 6.30. We wtorek drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze Św. w drugi dzień świat Bożego Narodzenia są odprawiane jak niedzielę. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika. Ofiary składane w drugi dzień świąt są przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

8. W zakrystii można nabywać świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece te zapalone na wigilijnym stole, można po wigilii zanieść i zapalić na grobach naszych bliskich, z którymi w ubiegłych latach zasiadaliśmy do wigilijnego stołu. Opłatki na wigilijny stół możemy nabywać w zakrystii.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. Dziękujemy za ofiary indywidualne przeznaczone na prace prowadzone przy naszej Bazylice. Składka na wkład własny wyniosła 3950 zł.

10. Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności śp. Mirosława Borowska oraz śp. Zofia Skurnóg. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….

11. Naszym drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy zdrowia miłej niedzieli oraz chrześcijańskiego przeżycia wieczerzy wigilijnej. Niech pokój Boży napełni Wasze serca. Dzieląc się z wami opłatkiem życzymy, aby serca Wasze i domy Wasze napełniły się miłością Boga. Niech tej miłości w sposób szczególny doświadczą ludzie chorzy, samotni i ci, którzy te święta muszą spędzać daleko od swojego domu rodzinnego i swoich najbliższych.