ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

30 grudnia 2018 r. - NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

oltarz sw rodzinyOGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj przeżywamy święto Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkie rodziny w kryzysie. Modlimy się także za rodziny wierne Bogu i przysiędze małżeńskiej. Nade wszystko pamiętamy o swoich własnych rodzinach i dzisiaj otaczamy je serdeczną modlitwą.

2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Święta na zakończenie Starego Roku 2018 roku. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste „Te Deum” za wszelkie łaski Boże otrzymane w kończącym się roku. W związku z zakończeniem Starego Roku nie będzie w tym dniu Mszy Świętej o godzinie 19.00.

3. W środę 1 stycznia 2018 roku – Uroczystość Matki Bożej Rodzicielki i jednocześnie 52 Światowy Dzień Pokoju – dzień modlitwy o pokój na świecie. Msze św. jak w niedziele, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 6.30 rano.

4. Trwa w naszej parafii Kolęda, czyli Wizyta Duszpasterska. W przedsionkach bazyliki i na stronie internetowej znajduje się Plan Kolędy.

5. W przyszłą niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli.

6. We wtorek 8 stycznia na godz. 15.00 zapraszamy wszystkie osoby starsze, samotne, i schorowane na spotkanie opłatkowe które odbędzie się w Technikum Gazowniczym przy ul. Brzozowej 5.

7. W kancelarii parafialnej i zakrystii przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok. Można zamawiać Msze św. indywidualne i gregoriańskie. Pamiętajmy w modlitwie o różnych jubileuszach które będziemy przeżywać w tym roku w naszych rodzinach a także o rocznicach śmierci naszych bliskich.

8. W zakrystii do nabycia są kartki pocztowe z wizerunkiem kościoła, przewodniki w różnych językach, kalendarz parafialny na 2019 rok a także Tygodnik Katolicki Niedziela, Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. Dziękujemy za ofiary indywidualne przeznaczone na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

10.Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności + Barbara Borsuk z ul. Gazowej oraz + Józef Kubas z ul. Bożego Ciała. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

11.Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom dziękujemy za wspólnie przeżyty rok, za wspólne celebrowanie życia i uwielbianie Boga. Na piękne przeżywanie ostatnich godzin Starego Roku życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej.