ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

1 stycznia 2019 r. - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

szopka MaryjaOGŁOSZENIA PARAFIALNE

Na progu Nowego Roku Pańskiego 2019 składamy naszym drogim Parafianom, Gościom, Przyjaciołom i Dobrodziejom serdeczne życzenia noworoczne: niech Bóg pobłogosławi wszystkie dni nowego roku darem pokoju, niech Duch Święty oświeca drogi waszego życia swoim światłem. Życzymy zdrowia i pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.

Niech Maryja, Matka Jezusa Chrystusa uprosi Wam wszystkim łaskę żywej wiary i mocnej nadziei.

1. W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tradycji Polskiej ta uroczystość nazywana była Świętem Trzech Króli. Podczas Mszy Św. świecić będziemy kadzidło oraz mirrę. Taca z Trzech Króli przeznaczona jest na Misje.

3. Trwa w naszej parafii Kolęda, czyli Wizyta Duszpasterska. W przedsionkach bazyliki i na stronie internetowej znajduje się Plan Kolędy.

4. We wtorek 8 stycznia na godz. 15.00 zapraszamy wszystkie osoby starsze, samotne, i schorowane na spotkanie opłatkowe które odbędzie się w Technikum Gazowniczym przy ul. Brzozowej 5.

5. W kancelarii parafialnej i zakrystii przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok. Można zamawiać Msze św. indywidualne i gregoriańskie. Pamiętajmy w modlitwie o różnych jubileuszach które będziemy przeżywać w tym roku w naszych rodzinach a także o rocznicach śmierci naszych bliskich.

6. W zakrystii do nabycia są kartki pocztowe z wizerunkiem kościoła, przewodniki w różnych językach, kalendarz parafialny na 2019 rok a także Tygodnik Katolicki Niedziela, Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. Na dobre przeżycie wszystkich dni Nowego Roku Pańskiego 2019 przyjmijmy błogosławieństwo Wszechmogącego Boga.