ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

6 stycznia 2019 r. - OBJAWIENIE PAŃSKIE

3kroliOGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tradycji Polskiej ta uroczystość nazywana jest Świętem Trzech Króli. W kościołach kapłani błogosławią i poświęcają kredę i kadzidło na pamiątkę darów, które Trzej Królowie ofiarowali Nowonarodzonemu Zbawicielowi świata.

2. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska czyli kolęda. Kolęda będzie trwała do 17 stycznia. Plan wywieszony jest w gablotach Bazyliki i na stronie internetowej parafii.

3. W czasie trwania kolędy Kancelaria Parafialna jest czynna: wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 9.30 natomiast w środę i piątek od 14.00 do 15.30.

4. We wtorek 8 stycznia na godz. 15.00 zapraszamy wszystkie osoby starsze, samotne, i schorowane na spotkanie opłatkowe które odbędzie się w Technikum Gazowniczym przy ul. Brzozowej 5.

5. Spotkanie do bierzmowania dla młodzieży klas 7 również we wtorek 8 stycznia w sali parafialnej o godz. 17.00

6. W środę o godzinie 16.00 Msza Święta dla chorych i w intencji Chorych.

7. W niedzielę 13 stycznia dzień urodzin obchodzi Ks. Ryszard Siuta CRL. Msza Święta w int. Ks. Ryszarda w niedzielę o godzinie 12.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W kancelarii parafialnej i zakrystii przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok. Można zamawiać Msze św. indywidualne i gregoriańskie. Pamiętajmy w modlitwie o różnych jubileuszach które będziemy przeżywać w tym roku w naszych rodzinach a także o rocznicach śmierci naszych bliskich

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne składane na prace prowadzone przy Bazylice.

10.Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli + Maciej Kołakowski z ul. Gazowej, + Helena Szumska z ul. Miodowej, + Aurelia Sokół z ul. Starowiślnej, oraz + Teresa Obrusik z ul. Rzeszowskiej. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

11.Wychodząc z kościoła można otrzymać kredę i kadzidło. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na misje.

12.Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego dnia świątecznego, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Niech nasze domy i mieszkania napełnią się dymem kadzideł, a nasze serca niech Bóg napełni błogosławieństwem, pokojem i radością.