ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

10 lutego 2019 r. - V NIEDZIELA ZWYKŁA

tecza14OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i 27 Światowy Dzień Chorego. Msza św. w int. chorych o godz. 12.00, a po Mszy św. udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Natomiast w środę o godz. 16.00 comiesięczna Msza św. w intencji chorych.

2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia wraz z młodzieżą która posługiwała muzycznie w czasie światowych dni młodzieży w Krakowie.

3. Od lutego w naszej Bazylice w każdą trzecią niedziele miesiąca zapraszamy na Msze Świętą o godz. 12:15 rodziców wraz z dziećmi które w danym miesiącu kończą pierwszy rok życia. Chcemy dziękować Bogu za ten czas i dar życia tych dzieci. Na końcu Mszy świętej będzie sprawowane uroczyste błogosławieństwo dzieci i rodziców. Dzieci otrzymają także pamiątkowy dyplom. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie dzieci w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 Szkół Podstawowych i III gimnazjalnych odbędzie w środę 20 lutego o godz. 17.00, natomiast dla klas 7 we wtorek 26 lutego również o godz. 17.00

Sakrament Bierzmowania jest zaplanowany w naszej parafii na 9 maja.

5. W dniach od 12 do 25 listopada 2019 r. nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Guadelupe. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Szczegółowe informacje podamy w przyszłą niedzielę.

6. W minionym tygodniu swój żywot w bazylice zakończył projektor multimedialny do wyświetlania tekstów pieśni. W związku z tym został zakupiony i zainstalowany nowy który mamy nadzieje będzie nam służył przez lata.

W kancelarii parafialnej i zakrystii przyjmujemy intencje mszalne. Można zamawiać Msze św. indywidualne i gregoriańskie. Pamiętajmy w modlitwie o różnych jubileuszach które będziemy przeżywać w tym roku w naszych rodzinach a także o rocznicach śmierci naszych bliskich.
W zakrystii do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz dla dzieci Mały gość niedzielny.
Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. W minionym tygodniu zakończyła się budowa rusztowania przy belce tęczowej i rozpoczną się w najbliższych dniach prace renowacyjne. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe renowacji bazyliki. Z tej racji w przyszłą niedzielę odbędzie się comiesięczna zbiórka do puszek na ten właśnie cel.
Wszystkim naszym drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom naszej Parafii życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej.