ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

3 marca 2019 r. - VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

20190302OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. W tym tygodniu –6 marca - przypada środa popielcowa – początek Wielkiego Postu. Obrzęd pokutny posypania głów popiołem na wszystkich Mszach św. o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 16.00 i o 19.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

2. Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:

- Droga Krzyżowa – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 13.00;

- Droga Krzyżowa – w piątek dla dzieci i dla kandydatów do bierzmowania – o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.30.

- Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 16.45.

- Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o godz. 7.40.

- codziennie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00

3. Na ołtarzach Pana Jezusa Miłosiernego i św. Michała Archanioła wyłożone są zdrapki wielkopostne które mogą nam pomóc owocnie przeżyć czas wielkiego postu.

4. Zgodnie z rozporządzeniem Metropolity Krakowskiego okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej rozpoczyna się dzisiaj i będzie trwał do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019 roku.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia wraz z młodzieżą która posługiwała muzycznie w czasie światowych dni młodzieży w Krakowie.

6. W dniach od 12 do 25 listopada 2019 r. nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Guadelupe. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Informacje i plan pielgrzymki znajdują się w gablotach w przedsionkach bazyliki a także na stronie internetowej. Informacje w formie papierowej można otrzymać w zakrystii.

7. W kancelarii parafialnej i zakrystii przyjmujemy intencje mszalne. Można zamawiać Msze św. indywidualne i gregoriańskie. Pamiętajmy w modlitwie o różnych jubileuszach które będziemy przeżywać w tym roku w naszych rodzinach a także o rocznicach śmierci naszych bliskich.

8. Na końcu Bazyliki pod chórem wystawiony jest stolik z prasą katolicką, do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz dla dzieci marcowy numer Małego Gościa Niedzielnego

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. Dziś zbiórka do puszek na działalność Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

10.Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności + Anna Paciorek z ul. Miodowej,

+ Małgorzata Dębowska z ul. Halickiej oraz + Włodzimierz Ostrowski z ul. Trynitarskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

11.Wszystkim naszym drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej.