ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

10 marca 2019 r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

wp1OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia wraz z młodzieżą która posługiwała muzycznie w czasie światowych dni młodzieży w Krakowie.
2. Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:
- Droga Krzyżowa – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 13.00;
- Droga Krzyżowa – w piątek dla dzieci i dla kandydatów do bierzmowania – o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.30.
- Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 16.45.
- Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o godz. 7.40.
- codziennie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00
3. Rekolekcje wielkopostne będą trwały w naszej Parafii od 4 niedzieli Wielkiego Postu tj. od niedzieli 31 marca do środy 3 kwietnia. Poprowadzi je ks. Łukasz Piórkowski z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie


4. Zachęcamy do podjęcia różnych dzieł miłosierdzia w czasie Wielkiego Postu. Przez cały ten okres w naszej bazylice będzie trwała zbiórka żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać w zakrystii. Do tego celu zostały przygotowane specjalne torby, które można zabrać sprzed ołtarza Jezusa Miłosiernego.
5. Zapraszamy do uczestnictwa w corocznej parafialnej pielgrzymce do Częstochowy. Szczegółowe informacje w gablotach w przedsionkach Bazyliki.
6. Dziękujemy za posprzątanie Bazyliki i uszycie fioletowych przykryć na ołtarze Paniom ze wspólnoty Żywego Różańca.
7. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Paschaliki wielkanocne Caritas.
8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. Dziś po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie. Przez cały wielki post wystawiona będzie skarbona do której można będzie składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
9. Z naszej Rodziny Parafialnej odszedł do wieczności + Dariusz Jelonek z ul. Brzozowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
10. Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżywania Wielkiego Postu.