ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

17 marca 2019 r. - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś II Niedziela Wielkiego. Program nabożeństw wielkopostnych wywieszony jest w gablotach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. [link]
2. We wtorek Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
3. W przyszłą niedzielę o godz. 17:30 zapraszamy na koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu chóru parafialnego im. św. Jana Pawła II ze Strumian.
4. Zachęcamy do podjęcia różnych dzieł miłosierdzia w czasie Wielkiego Postu. Przez cały ten okres w naszej bazylice będzie trwała zbiórka żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać w zakrystii. Do tego celu zostały przygotowane specjalne torby, które można zabrać sprzed ołtarza Jezusa Miłosiernego.
5. Zapraszamy do uczestnictwa w corocznej parafialnej pielgrzymce do Częstochowy 27 kwietnia. Szczegółowe informacje w gablotach w przedsionkach Bazyliki.


6. W kancelarii parafialnej i zakrystii przyjmujemy intencje mszalne. Można zamawiać Msze św. indywidualne i gregoriańskie.
7. Zachęcamy do skorzystania z pomocy przy sporządzaniu zeznań rocznych i przekazaniu 1% na wybrany cel. Dyżury doradców podatkowych w kancelarii parafialnej od najbliższego wtorku 19 marca w godzinach od 18:30 do 19:00. Szczegóły na plakatach w gablotach.
8. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz dla dzieci kwietniowy Mały Gość.
9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. Przez cały wielki post wystawiona będzie skarbona do której można będzie składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pokrycie wkładu własnego do dotacji na renowacji bazyliki.
10. Z naszej Rodziny Parafialnej odeszły do wieczności + Sławomira Pełesz z ul. Miodowej i + Władysława Haberska z ul. św. Sebastiana. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
11. Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżywania Wielkiego Postu.