ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

24 marca 2019 r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

rekolekcje1OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Dziękujemy za udział w nabożeństwach wielkopostnych. Tych którzy do tej pory nie włączyli się jeszcze w nabożeństwa pokutne zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Szczegółowy program nabożeństw wywieszony jest w gablotach w przedsionkach bazyliki.

2. Dziś o godz. 17:30 zapraszamy na koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu chóru parafialnego im. św. Jana Pawła II ze Strumian.

3. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. W tym dniu można podjąć się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Kto chce uratować życie dziecku poczętemu a jeszcze nienarodzonemu, bierze go w modlitewną opiekę i przez 9 miesięcy modli się o jego życie i za jego rodziców. Tego dzieła można podjąć się jutro na Mszy Świętej o godzinie 12.00 i 19.00. Deklaracje są wyłożone na ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego i św. Michała Archanioła.

4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne i potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Łukasz Piórkowski z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Szczegółowy program rekolekcji znajduję się w gablotach w przedsionkach bazyliki. Prosimy o modlitwę w intencji księdza rekolekcjonisty i naszych rekolekcji.

5. We wtorek 2 kwietnia z racji rocznicy śmierci św. Jana Pawła II zapraszamy na godz. 20:15 na Drogę Krzyżową – Perła Miłości – z muzyką orkiestry kameralnej, śpiewem chóru a także ilustrowaną wykonywanymi na żywo rysunkami na piasku.

6. Informujemy że ze względu na remont ulicy krakowskiej, Droga Krzyżowa w Wielki piątek ze Skałki do naszej Bazyliki odbędzie się tylko po terenie naszej parafii i przejdzie Placem Wolnica, ulicami Bocheńską, Gazową i św. Wawrzyńca. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie.

7. Zapraszamy do uczestnictwa w corocznej parafialnej pielgrzymce do Częstochowy 27 kwietnia. Szczegółowe informacje w gablotach w przedsionkach Bazyliki.

8. W kancelarii parafialnej i zakrystii przyjmujemy intencje mszalne. Można zamawiać Msze św. indywidualne i gregoriańskie.

9. Zachęcamy do skorzystania z pomocy przy sporządzaniu zeznań rocznych i przekazaniu 1% na wybrany cel. Dyżury doradców podatkowych w kancelarii parafialnej od najbliższego wtorku 19 marca w godzinach od 18:30 do 19:00. Szczegóły na plakatach w gablotach.

10.Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego w który jest piękny artykuł na 4 strony o naszej Bazylice, jest także do nabycia nowy numer Niedzieli.

11.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. Przez cały wielki post wystawiona będzie skarbona do której można będzie składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Dziś po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na pokrycie wkładu własnego do dotacji na renowacji bazyliki.

12.Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności + Elżbieta Musiał z ul. Miodowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

13.Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.