ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

31 marca 2019 r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

luk teczowyPawelKrzanOGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Dzisiaj w 4 Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej Ks. Łukasza Piórkowskiego, który poprowadzi nas po wielkopostnych drogach nawrócenia. Nauki rekolekcyjne dziś na wszystkich Mszach św. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8:00, 12:00 i 19:00. Spowiedź przez całe rekolekcje 15 minut przed każdą Mszą świętą. Zapraszamy na rekolekcje i prosimy o modlitwę w intencji Ks. Rekolekcjonisty i o owocne ich przeżycie dla siebie i wszystkich Parafian.

2. We wtorek 2 kwietnia z racji rocznicy śmierci św. Jana Pawła II zapraszamy na godz. 20:15 na Drogę Krzyżową – Perła Miłości – z muzyką orkiestry kameralnej, śpiewem chóru a także ilustrowaną wykonywanymi na żywo rysunkami na piasku.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, natomiast o 18:30 Nieszpory Eucharystyczne

- w piątek o godz. 11:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa a o godz. 12:00 Eucharystia w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa

- w sobotę o godz. 11:15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi a o godz. 12:00 Msza św. w int. darczyńców klasztoru i parafii.

4. Zachęcamy do podjęcia różnych dzieł miłosierdzia w czasie Wielkiego Postu. Przez cały ten okres w naszej bazylice będzie trwała zbiórka żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać w zakrystii. Do tego celu zostały przygotowane specjalne torby, które można zabrać sprzed ołtarza Jezusa Miłosiernego.

5. Zapraszamy do uczestnictwa w corocznej parafialnej pielgrzymce do Częstochowy 27 kwietnia. Szczegółowe informacje w gablotach w przedsionkach Bazyliki.

6. W kancelarii parafialnej i zakrystii przyjmujemy intencje mszalne. Można zamawiać Msze św. indywidualne i gregoriańskie.

7. Zachęcamy do skorzystania z pomocy przy sporządzaniu zeznań rocznych i przekazaniu 1% na wybrany cel. Dyżury doradców podatkowych w kancelarii parafialnej we wtorki od godziny od 18:30. Szczegóły na plakatach w gablotach.

8. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. W zeszłą niedzielę zebraliśmy do puszek na pokrycie wkładu własnego do dotacji na renowację bazyliki 3800 zł.

10.Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniu naszej świątyni parafialnej do Świąt Wielkanocnych poprzez wsparcie finansowe przygotowania dekoracji i posprzątanie bazyliki. W kościele jest wystawiona skarbona do której składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i dekorację świąteczną. Natomiast osoby chętne do pomocy w posprzątaniu bazyliki zapraszamy w sobotę 13 kwietnia na godz. 15:30.

11.Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz owocnego przeżycia rekolekcji wielkopostnych.

Fot. Paweł Krzan