ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

7 kwietnia 2019 r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w rekolekcjach.
2. Nabożeństwa Wielkopostne w naszej Bazylice: Droga Krzyżowa: w niedziele Wielkiego Postu – o godz. 13.00. - w piątek dla wszystkich wiernych o godz. 19.30. W piątek nie będzie Drogi Krzyżowej o 17.00 ani o 18.30. Będzie jedna Parafialna Droga Krzyżowa o 19.30. Tę Drogę Krzyżową odprawimy wokół bazyliki.. Zapraszamy serdecznie na tę Drogę Krzyżową całą naszą Parafię: dzieci, młodzież i dorosłych. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.45.
3. W sobotę dzień imienin ks. Proboszcza Przemysława Sobonia. Msza św. w int. solenizanta w sobotę o godz. 12.00. Prosimy o modlitwę w intencji księdza Proboszcza.
4. Za tydzień Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach. Uroczysta Msza poprzedzona procesją z palmami rozpocznie się przy wejściu do klasztoru o godz. 11.00. Po tej Mszy Świętej konkurs dla dzieci na najpiękniej wykonaną palmę. Przewidziane są nagrody. Zachęcamy do udziału w konkursie.
5. Zachęcamy do podjęcia różnych dzieł miłosierdzia w czasie Wielkiego Postu. Przez cały ten okres w naszej bazylice będzie trwała zbiórka żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać w zakrystii. Do tego celu zostały przygotowane specjalne torby, które można zabrać sprzed ołtarza Jezusa Miłosiernego.


6. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniu naszej świątyni parafialnej do Świąt Wielkanocnych poprzez wsparcie finansowe przygotowania dekoracji i posprzątanie bazyliki. W kościele jest wystawiona skarbona do której składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i dekorację świąteczną. Natomiast osoby chętne do pomocy w posprzątaniu bazyliki zapraszamy w sobotę 13 kwietnia na godz. 15:30
7. Zapraszamy do uczestnictwa w corocznej parafialnej pielgrzymce do Częstochowy w sobotę 27 kwietnia. Szczegółowe informacje w gablotach w przedsionkach Bazyliki.
8. W kancelarii parafialnej i zakrystii przyjmujemy intencje mszalne. Można zamawiać Msze św. indywidualne i gregoriańskie.
9. Zachęcamy do skorzystania z pomocy przy sporządzaniu zeznań rocznych i przekazaniu 1% na wybrany cel. Dyżury doradców podatkowych w kancelarii parafialnej we wtorki od godziny od 18:30. Szczegóły na plakatach w gablotach.
10.Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru.