ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

14 kwietnia 2019 r. - NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

palmowa2019OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś Niedziela Męki Pańskiej. W liturgii świętej wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy.

2. Dziękujemy wszystkim którzy w dniu wczorajszym zaangażowali się w przygotowanie Bazyliki na Święta Wielkanocne poprzez jej sprzątanie.

3. Prosimy o zgłaszanie chorych do spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Chorych odwiedzimy we wtorek od godz. 9.00.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek i środę.

5. Porządek nabożeństw Świętego Triduum Paschalnego:

- Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do „Ciemnicy”. Adoracja w „Ciemnicy” potrwa do godziny 22.00.

- Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Po nabożeństwie przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Grobu Pańskiego. Adoracja przy Grobie Pańskim będzie trwała do godziny 24.00. Wznowienie adoracji w sobotę o godz. 6.00. Po zakończeniu liturgii w Wielki Piątek rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

W Wielki Piątek Droga Krzyżowa ze względu na remont ulicy Krakowskiej, ulicami naszej parafii, rozpoczęcie o godz. 15.00 w Bazylice, dalej przejdziemy przez Plac Wolnica, ul. Bocheńską, Gazową i św. Wawrzyńca.

- Wielka Sobota - Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. W tym dniu przynosimy ze sobą do kościoła świece. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 10.00 do godz. 17.00, co pół godziny.

6. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę liturgia godzin zwana „Ciemną Jutrznią” o godz. 7.00 rano.

7. Dyżur księży w konfesjonale i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od godz. 16.00 – do godz. 19.00.

8. Rezurekcja z uroczysta procesją wokół bazyliki w niedzielę o godz. 6.00. Zapraszamy na procesję Arcybractwo, dzieci, młodzież i dorosłych do asysty procesyjnej, ministrantów i lektorów.

9. Zachęcamy do skorzystania z pomocy przy sporządzaniu zeznań rocznych i przekazaniu 1% na wybrany cel. Dyżury doradców podatkowych w kancelarii parafialnej we wtorki od godziny od 18:30. Szczegóły na plakatach w gablotach.

10.Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

11.„Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby Parafii i klasztoru.

12.Z naszej rodziny Parafialnej do wieczności odeszli: + Józef Abraham z ul. Wrzesińskiej, + Katarzyna Ziemianin z Placu Wolnica, + Józefa Skowronek z ul. Jakuba. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

13.Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego Błogosławieństwa i obfitych łask płynących z przeżycia Wielkiego Tygodnia.