ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

28 KWIECIEŃ 2019 r. - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

jezu ufamOGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Dziś obchodzimy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Także dziś każdy wychodząc z Mszy św. otrzyma w przedsionku Bazyliki modlitewnik do Miłosierdzia Bożego.

2. We środę rozpoczynamy maj – miesiąc szczególnej czci Matki Bożej. W środę nabożeństwo majowe z procesją Eucharystyczną o godz. 18.15. W pozostałe dni nabożeństwa majowe o 18.30. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału i do wspólnej modlitwy.

3. W środę również wspominamy. Św. Józefa Rzemieślnika. W piątek 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. W naszej Bazylice Msze Święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. W tym dniu mija także 530 lat od śmierci Świętego Stanisława Kazimierczyka. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu,

- w piątek po Mszy św o godz. 9:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

- w sobotę o godz. 11:15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi a o godz. 12:00 Msza św. w int. darczyńców klasztoru i parafii.

4. W przyszłą niedziele w naszej Bazylice uroczystość św. Stanisława Kazimierczyka. Po wszystkich Mszach św. litania do św. Stanisława a także możliwość ucałowania relikwii. O godz. 19.00 uroczysta Msza św. której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Jan Zając. Na tę uroczystość pielgrzymują Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej z całej Archidiecezji Krakowskiej, dla których święty Stanisław Kazimierczyk jest patronem.

5. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek i czwartek.

6. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. Dziś po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na pokrycie wkładu własnego do dotacji na renowacji bazyliki.

8. Z naszej Rodziny Parafialnej odszedł do wieczności + Leszek Solecki z ul. Dietla. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

9. Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego świętowania i opieki Matki Bożej, Królowej Polski i Świętego Stanisława Kazimierczyka.