ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

2 czerwca 2019 r. - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18:30
W poniedziałek imieniny obchodzi Ks. Leszek Andrzejczak. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 12:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


Od wtorku do czwartku w Bazylice będzie trwała peregrynacja figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano. Szczegółowy program peregrynacji wywieszony jest w gablotach w przedsionkach i na banerach wokół Bazyliki. Na stoliku pod chórem wyłożone są ulotki i plakaty z programem peregrynacji które możemy zabrać. Rozpoczęcie peregrynacji we wtorek o godz. 18:30 nabożeństwem oczekiwania na przyjazd figury św. Michała Archanioła.


W czasie trwania peregrynacji wolontariusze komitetu „Stop Pedofilii" będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.


W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Czwartek to dzień szczególnej modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.

 

W piątek o godz. 12:00 Msza św. w int. czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.


W następną Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.


Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice. W minionym tygodniu zakończyły się prace brukarskie na placu przy krzyżu misyjnym. W zeszłą niedzielę zebraliśmy do puszek na pokrycie wkładu własnego na renowację Bazyliki 4220 zł.
Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka, Apostoła Eucharystii.