ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

9 czerwca 2019 r. - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

duch swOGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 18.30.

W Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
- w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;

- w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

- w następną niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Za tydzień w niedzielę o godzinie 10.30 Pierwsza Komunia Święta Dzieci z naszej Parafii i Szkoły Podstawowej nr 11 na ul. Miodowej.

W czwartek 20 czerwca przypada nasza doroczna uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Uroczysta suma odpustowa której przewodniczyć będzie Jego Eminencja Ks. Stanisław Kardynał Dziwisz o godz. 16.00. Po Mszy św. procesja ulicami parafii: św. Wawrzyńca, Placem Wolnica, Bonifraterską, Trynitarską, Gazową i św. Wawrzyńca. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji: ołtarz pierwszy – Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta, ołtarz drugi – Ojców i Braci Bonifratrów , ołtarz trzeci - Arcybractwo V Ran Pana Jezusa i Adoracji Najświętszego Sakramentu, ołtarz czwarty – Rodzice Dzieci które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

W tym dniu będą do nabycia kalendarze cegiełki na 2020 z pięknymi fotografiami Bazyliki. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na renowację Bazyliki.

Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.
Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa