ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

16 czerwca 2019 r. - NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

trojca swOGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej Dzieci z naszej Parafii i ze Szkoły Podstawowej nr 11 na ul. Miodowej.
2. W poniedziałek i w środę o godzinie 18.15 Nieszpory połączone
z nabożeństwem czerwcowym. Przez modlitwę pragniemy przygotować się na Odpust Bożego Ciała. Zachęcamy, aby przed Bożym Ciałem przystąpić do spowiedzi. Nie można uzyskać odpustu, jeżeli nie jesteśmy w stanie łaski uświęcającej.
3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała – Odpust Główny w naszej parafii. Suma odpustowa w Boże Ciało o godz. 16.00. pod przewodnictwem ks. Stanisława Kardynała Dziwisza. Po sumie rozpocznie się procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej Parafii: Św. Wawrzyńca, wzdłuż Placu Wolnica, Bonifraterską, Trynitarską, Gazową i Św. Wawrzyńca. Zapraszamy na procesję naszych Parafian, Przyjaciół, Dobrodziejów i Gości. Panów zapraszamy do służby porządkowej. Dzieci od I Komunii Świętej, Arcybractwo V Ran Pana Jezusa i Najświętszego Sakramentu, Ministrantów, Lektorów, Dziewczynki do sypania kwiatów. Zapraszamy nowe osoby do asysty procesyjnej Bardzo prosimy, aby nie parkować samochodów wzdłuż trasy procesji. Prosimy
o przystrojenie okien na trasie procesji.


4. W tym dniu będą do nabycia kalendarze cegiełki na 2020 rok z pięknymi fotografiami Bazyliki. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na renowację Bazyliki.
5. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice. Dziękujemy Rodzicom dzieci od Pierwszej Komunii Świętej za przygotowanie świątyni na dzisiejsze święto, dziękujemy za kwiaty i dekorację. Dziś po Mszach św. ofiary na dzieci z Zambii zbiera siostra Małgorzata, która po błogosławieństwie skieruje do nas swoje słowo.
7. Z naszej wspólnoty zakonnej, przeżywszy 86 lat, odszedł do wieczności ks. Jan Nowak CRL. Ks. Jan przez ostanie lata służył Bogu i ludziom w Parafii Bożego Ciała w Krakowie. Ciało ks. Jana zostanie przywiezione do Bazyliki
z najbliższy wtorek 18 czerwca. Z tej racji we wtorek nie będzie nieszporów Eucharystycznych. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 19.00, podczas której będziemy się modlić za śp. ks. Jana Nowaka. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w naszej Bazylice w środę 19 czerwca o godzinie 11.00.
8. Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka, Apostoła Eucharystii.