ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

23 czerwca 2019 r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA

DSC 0080 (Copy)OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim którzy zaangażowali w przygotowanie uroczystości odpustowej. Dziękujemy tym którzy przygotowali ołtarze i uczestniczyli w procesji Bożego Ciała. Nasze słowa wdzięczności kierujemy do Arcybractwa V Ran Pana Jezusa i Najświętszego, Żywego Różańca, Asysty Procesyjnej, Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta, rodziców dzieci pierwszokomunijnych, Służb Porządkowych, Pana Organisty, Kleryków i Ministrantów W sposób szczególny dziękujemy dzieciom, które uczestniczyły w procesji. Dziękujemy anonimowym darczyńcom i wspólnocie Żywego Różańca za ofiarowaną do Bazyliki nową monstrancję, kustodiom, ornat i dwa welony oraz kwiaty do bazyliki. Msza Św. w intencji osób, które zaangażowały się w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała, w czwartek o godz. 19.00.


2. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Nieszpory Eucharystyczne połączone z nabożeństwem czerwcowym codziennie o godzinie 18.15. Przez wszystkie dni do czwartku włącznie po Nieszporach procesja z Najświętszym Sakramentem wokół bazyliki. Zapraszamy Dzieci od I komunii Świętej, Arcybractwo, Asystę i Służbę Liturgiczną Ołtarza.
3. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, Nieszpory rozpoczną się o godz. 18.00. Po procesji poświęcenie ziół i kwiatów. Zachęcamy, aby w czwartek przyjść do kościoła z ziołami i kwiatami. Uczmy też tej tradycji dzieci i młode pokolenie. Nieszpory i procesję w czwartek poprowadzą Ojcowie Paulini ze Skałki.
4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy w to święto do uczczenia Serca Jezusowego przez Komunię Świętą.
5. W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu szczególną modlitwą otaczamy Ojca św. Papieża Franciszka, który jest następcą św. Piotra Apostoła. Msze Święte będą odprawiane jak w dzień powszedni. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.
6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy jubileusz 25-lecia kapłaństwa Przeora klasztoru krakowskiego ks. Piotra Adamusa, który też pochodzi z tej parafii. Uroczysta Msza św. jubileuszowa o godz. 12:15 pod przewodnictwem ks. bp. Romana Pindla. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli,
8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice. Dziękujemy Rodzicom dzieci od Pierwszej Komunii Świętej za ofiarę 200 zł na potrzeby kościoła. Siostra Małgorzata z Zambii zebrała w zeszłą niedzielę do puszek 5800 zł.
9. Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności: + Helena Korczak z ul. Starowiślnej. Polecajmy Ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek ...
10. Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.