ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

30 czerwca 2019 r. - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

DSC 0034 (Copy)OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 18:15, po nabożeństwie procesja Eucharystyczna.Dziś obchodzimy jubileusz 25-lecia kapłaństwa Przeora klasztoru krakowskiego ks. Piotra Adamusa CRL, Uroczysta Msza św. jubileuszowa o godz. 12:15 pod przewodnictwem ks. bp. Romana Pindla. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:

- w środę – święto Świętego Tomasza Apostoła;

- w czwartek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu,

- w piątek o godz. 11:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa a o godz. 12:00 Eucharystia w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa

- w sobotę o godz. 11:15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi a o godz. 12:00 Msza św. w int. darczyńców klasztoru i parafii.

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na Męski Różaniec który się odbędzie w sobotę 6 lipca o godz. 9:00 w kościele oo. Jezuitów na Małym Rynku w Krakowie. Szczegółowe informacje na plakatach w gablocie. W sobotę 27 lipca organizowana jest w naszej parafii pielgrzymka do Limanowej, Pasierbca i Szczyrzyca. Szczegółowe informacje w gablotach w przedsionkach Bazyliki.W dniach od 6 do 15 sierpnia będzie trwała piesza pielgrzymka z Warszawy na Jasną Górę. Zapraszamy do wzięcia w niej udziału i do pielgrzymowania w Grupie Kanonickiej. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach Bazyliki i u ks. Macieja Guziejko.Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli, Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice. W przyszłą niedzielę kwesta do puszek na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej: naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.