ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

21 lipca 2019 r. - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

2014 organy boczne 2014OGŁOSZENIA PARAFIALNE

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny

- we wtorek – święto św. Brygidy patronki Europy

- w środę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy

- w czwartek – święto św. Jakuba, Apostoła.

- w piątek – wspomnienie Świętych Joachima i Anny Rodziców NMP

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w czwartek od godz. 8.00 do 9.30 i w piątek od godz. 16.00 do 17.30.

W dniach od 6 do 15 sierpnia będzie trwała piesza pielgrzymka z Warszawy na Jasną Górę. Zapraszamy do wzięcia w niej udziału i do pielgrzymowania w Grupie Kanonickiej. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach Bazyliki i u ks. Macieja Guziejko.

W najbliższych dniach w naszych organach zostanie zamontowany nowy brakujący głos językowy „Vox Humana". Został on ufundowany przez Pana Jacka Balcewicza i jego rodzinę, za co bardzo serdecznie dziękuję. W instrumencie na dzień dzisiejszy brakuje jeszcze 5 głosów.

Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary otrzymywane na tacę oraz na wsparcie wszelkich dzieł prowadzonych przez naszą parafie. Stowarzyszenie Pomocy im. Św. Brata Alberta zebrało do puszek 2800 zł. W przyszłą niedzielę comiesięczna zbiórka na pokrycie wkładu własnego parafii do dotacji na renowację Bazyliki.

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.