ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

28 lipca 2019 r. - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

FB IMG 1534608179014OGŁOSZENIA PARAFIALNE

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Marty

- w środę – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana;

- w czwartek - Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu,

- w piątek o godz. 11:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa a o godz. 12:00 Eucharystia w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa

- w sobotę o godz. 11:15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi a o godz. 12:00 Msza św. w int. darczyńców klasztoru i parafii.

W dniach od 6 do 15 sierpnia będzie trwała piesza pielgrzymka z Warszawy na Jasną Górę. Zapraszamy do wzięcia w niej udziału i do pielgrzymowania w Grupie Kanonickiej. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach Bazyliki i u ks. Macieja Guziejko.We wrześniu nasza parafia organizuje pielgrzymkę do na uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie. Szczegółowe informację w gablotach w przedsionkach Bazyliki. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli, Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice. Dziś po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na pokrycie wkładu własnego parafii do dotacji na renowację Bazyliki.Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszła: śp. Zofia Galas z ul. Miodowej, Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie … Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej: naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.