ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

11 sierpnia 2019 r. - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

wniebowziecieOGŁOSZENIA PARAFIALNE

W nadchodzącym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

- we wtorek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej;

- w środę – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika;

- w czwartek - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny;

- w sobotę – Święto Św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej;

W czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół, kwiatów i owoców. Także w tym dniu obchodzić będziemy 99 rocznicę Cudu nad Wisłą, czyli zwycięskiej Bitwy Warszawskiej stoczonej w czasie wojny polsko – bolszewickiej 15 sierpnia 1920 roku.

We wszystkie niedziele i święta w miesiącu sierpniu o godz. 9.05 różaniec w intencji trzeźwości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Spotkania grupy Anonimowych Alkoholików „Przemiana i trwanie” odbywają się we wtorki o godz. 18.00 i niedzielę o godz. 17.00 w sali parafialnej przy furcie klasztornej.

We wrześniu nasza parafia organizuje pielgrzymkę do na uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie. Szczegółowe informacje w gablotach w przedsionkach Bazyliki.

W minionym tygodniu, zgodnie z zapowiedzią, w naszych organach został zamontowany nowy głos językowy, jeden z sześciu brakujących. Ufundował go Pan Jacek Balcewicz z rodziną, za co serdecznie dziękujemy. Z tej okazji zapraszamy na koncert organowy oraz na prezentację na temat naszych organów w niedzielę 25 sierpnia po Mszy św. o godz. 16:00.

Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli,

Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary otrzymywane na tacę oraz na wsparcie wszelkich dzieł prowadzonych przez naszą parafię. W zeszłą niedzielę Wspólnota Indywidualności Otwartych zebrała 2990 zł na wypoczynek letni Polskich dzieci z Ukrainy.

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.