Parafia Bożego Ciała

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2026

8 marca 2026

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2026

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w naszej Bazylice:
    • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:30 i w niedzielę po Mszy Św. o 12:00.
    • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16:45.
    • Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o godz. 7:40. 
  2.  Przez cały okres Wielkiego Postu tradycyjnie w naszej Bazylice trwa zbiórka żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać w zakrystii. Do tego celu zostały też przygotowane specjalne torby, które można zabrać sprzed ołtarza Matki Bożej Łaskawej.
  3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu, tj. 22 marca i poprowadzi je Ks. Sławomir Kostrzewa. Prosimy o modlitwę w intencji księdza rekolekcjonisty oraz naszych rekolekcji.
  4. W piątek 13 marca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji naszej Ojczyzny, po której odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Kazimierza.
  5. Również w piątek, podczas Mszy św. o godz. 18:00 towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji osób, które odeszły od praktyk religijnych. Imiona tych osób można wpisać w księdze, która znajduję się w zakrystii.
  6. Przypominamy, że okazja do spowiedzi świętej w naszej świątyni odbywa się 20 min. przed rozpoczęciem każdej Mszy Świętej.
  7. W zakrystii do nabycia jest prasa katolicka.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, składając ofiarę na tacę, osobiście w kancelarii, bądź korzystając z ofiaromatu, który znajduje się w świątyni. Bóg zapłać za każde dobro.
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Krystynę Góralczyk. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie… .

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym tygodniu.
Niech czas Wielkiego Postu będzie okazją do nawrócenia serca i wzmocnienia więzi z Bogiem i drugim człowiekiem!