ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.10.2015

kaplica zwiastowaniaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiaj w Rzymie rozpoczyna się Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Synod obradować będzie w dniach od 4 do 25 października 2015 r. na temat „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Obrady będą kontynuacją Nadzwyczajnego Zgromadzenia Synodu, który odbył się w październiku 2014 roku. Odpowiedzmy na apel Papieża i módlmy się w intencji Synodu i w intencji ratowania Rodzin.

Procesja różańcowa do pięciu ołtarzy dzisiaj o godzinie 18.00. Zapraszamy Arcybractwo, Procesję, Ministrantów. W sposób szczególny zapraszamy Żywy Różaniec. Matka Boża wzywała w Gietrzwałdzie wszystkich prosiła o modlitwę na różańcu.

Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 18.20. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę wszystkich. Dzieci, które będą uczestniczyć w nabożeństwie, otrzymają każdego dnia w zakrystii obrazek.

W sobotę w Zakopanem dzień skupienia Apostolatu Margaretka. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach bazyliki.

W przyszłą niedzielę XV Dzień Papieski. Dzień ten będziemy przeżywać pod Hasłem: „Jan Paweł II Papież Rodziny”. Za Tydzień, będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przydzielającej stypendia utalentowanej młodzieży pochodzącej z biednych rodzin.

W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- w poniedziałek – wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
- w środę – wspomnienie Matki Bożej Różańcowej;

Nasza parafia organizuje wyjazd na ferie zimowe dla dzieci szkoły podstawowej, do górskiej, uzdrowiskowej miejscowości – Duszniki Zdrój w województwie dolnośląskim. Zimowisko odbędzie się w dniach od 16 do 25 stycznia 2016 [pierwszy tydzień ferii zimowych]. Koszt ferii 690 złotych. Więcej informacji w gablotach bazyliki i na stornie internetowej Parafii Bożego Ciała.

W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy na wypominki miesięczne i roczne za zmarłych. Pamiętajmy o modlitwie za tych, którzy na naszą modlitwę czekają.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej bazylice. Dziękujemy za kwiaty ofiarowane do naszej bazyliki.

Z naszej Wspólnoty Parafialnej do wieczności odeszły: + Helena Dziewońska z ul. Halickiej i + Aurelia Jaskiernia z ul. Mostowej. W Zgromadzeniu Sióstr Augustianek + Siostra Maksymiliana. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej na nowy tydzień i na cały miesiąc październik.
Kanonicy Regularni Laterańscy